بخاطر مصرف موادمخدر بازجویی شدند


موشک هسته‌ای آمریکا

۱۴ نظامی امریکایی در یک پایگاه موشکی هسته‌ای در ارتباط با مصرف غیرمجاز مواد مخدر، احتمالاً کوکایین، از کار معلق شده‌ و تحت بازجویی قرار دارند.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم، ارتش امریکا جمعه (28 اسفند) اعلام کرد تقریباً همۀ 14 افسر نیروی هواییِ دستگیر شده از اعضای نیروی امنیتیِ یکی از مجتمع‌های هسته‌ای امریکا در پایگاه هوایی وارِن در ایالت وایومینگ هستند.

ژنرال رابین رَند، فرمانده نیروهای هسته‌ای امریکا با اعلام اینکه این افراد خارج از شیفت کاریِ خود مرتکب این عمل شده‌اند، افزود: «اتهامات مربوط به مصرف مواد از سوی این 14 افسر نیروی هوایی موثق است.»

مقام‌های امریکایی دو سال پیش هنگام بازدید چاک هیگل، وزیر دفاع وقتِ امریکا، از تیپِ 90 موشکی پایگاه هوایی وارن، افشا کردند که تعدادی از افسرانِ مسئول پرتاب موشک به خاطر مصرف مواد بازجویی شدند.

در پی بازرسی از این افراد مشخص شد بسیاری از افسران مسئول پرتاب موشک در آزمون‌های مهارتی خود در پایگاه نیروی هوایی ملم ستورم تقلب می‌کردند.

هیگل آن زمان اعلام کرد: «بدنامی نیروهای این پایگاه سبب می‌شود اعتماد مردم امریکا به ما برای حفاظت از تسلیحات هسته‌ای کشورمان خدشه دار شود.»

نتایج تحقیق مرکز ارزیابی‌های استراتژیک و بودجه امریکا (CSBA) که با پنتاگون همکاری دارد، نشان می‌دهد وزارت دفاع امریکا در 30 سال آینده برای به روزرسانی تدریجی تمام موشک‌های بالستیک بین‌قاره‌ای، زیردریایی‌ها و هواپیماهای مجهز به کلاهک‌های هسته‌ایِ خود حدود 1 تریلیون دلار نیاز خواهد داشت.

انتهای پیام/نوشته شده در شنبه 29 اسفند 1394 ساعت 01:27 ب.ظ | آخرین ویرایش در شنبه 29 اسفند 1394 ساعت 01:29 ب.ظ