فرمانده انتظامی گیلان:

دشمن به‌دنبال عفت‌زدایی در جامعه است/ کاهش 20 درصدی وقوع جرم در آستارا

خبرگزاری فارس: دشمن به‌دنبال عفت‌زدایی در جامعه است/ کاهش 20 درصدی وقوع جرم در آستارا

فرمانده انتظامی گیلان گفت: دشمن به‌دنبال عفت‌زدایی، تغییر باورها و تبدیل هنجارها به ناهنجاری‌ها در جامعه است.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، سردار محمدرضا میرحیدری ظهر امروز در آیین تکریم و معارفه فرمانده انتظامی این شهرستان با اشاره به اینکه در تمام دنیا امنیت حرف نخست را می‌زند، اظهار کرد: در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ارزش برای آنها که در راستای ایجاد امنیت گام برمی‌دارند، بسیار متفاوت است.

وی، گام برداشتن به منظور ایجاد امنیت در نظام جمهوری اسلامی را عبادت عنوان کرد و افزود: افرادی که در راستای ایجاد امنیت فرصت خدمت پیدا کردند، از نگاه توحیدی برخوردار هستند.

فرمانده انتظامی گیلان با بیان اینکه زیر پرچم ولایت و در سایه نظامی زندگی می‌کنیم که امام راحل(ع) خدمت به مردم را افتخار خود می‌دانستند، تصریح کرد: امروز مقام معظم رهبری با همان رویکرد سکان هدایت نظام جمهوری اسلامی ایران را به عهده دارند.

این مسئول، فعالیت‌های پلیس را به منظور جلب رضایت مردم خواند و بیان کرد: خدمت به مردم هدف و افتخاری برای پلیس است.

میرحیدری، امنیت موجود در جامعه را به برکت نظام مقدس جمهوری اسلامی عنوان کرد و گفت: امنیت حاکم در جامعه نشأت گرفته از مقاومت ایثارگران و آزادگان است.

وی با اشاره به وظایف سنگین نیروی انتظامی، خاطرنشان کرد: پلیس حافظ ارزش‌ها، نظم و امنیت در جامعه محسوب می‌شود و این وظیفه بسیار حساس است.

فرمانده انتظامی گیلان به نقش اصلی مردم به حفظ امنیت در کشور اشاره کرد و یادآور شد: حفظ امنیت موجود در کشور تنها وظیفه نیروی انتظامی نیست.

میرحیدری با بیان اینکه مردم پشتیبان دولت و نیروی انتظامی هستند، اظهار کرد: ایمان و ولایت‌مداری مردم در راستای حفظ نظام و انقلاب نقش موثری داشته است.

وی، دفاع از حقوق مردم را یکی از وظایف اصلی پلیس عنوان کرد و افزود: تعامل خوب و تنگاتنگی بین اعضای شورای تامین آستارا وجود دارد.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به شرایط بسیار خوب امنیتی و انتظامی در آستارا، بیان کرد: از ابتدای امسال تاکنون 20 درصد از جرایم آستارا کاهش پیدا کرده است.

میرحیدری به موفقیت‌‌های کسب شده در کشف مواد مخدر، سلاح غیر مجاز و مبارزه با قاچاق در آستارا اشاره کرد و گفت: آستارا به دلیل شرایط اقتصادی و بازرگانی از موقعیتی ویژه در گیلان برخوردار است.

وی با بیان اینکه دشمن به‌دنبال عفت‌زدایی، تغییر باورها و تبدیل هنجارها به ناهنجاری‌ها در جامعه است، تصریح کرد: نیازمند همکاری تمام دستگاه‌های اجرایی به‌ویژه متولیان امور فرهنگی و علمای دینی در راستای برخورد با ناهنجاری‌ها هستیم.

فرمانده انتظامی گیلان بر ضرورت رعایت موازین اسلامی در آستارا تأکید کرد و متذکر شد: پلیس به منظور ارتقای امنیت اخلاقی در آستارا نیازمند کمک تمام دستگاه‌های اجرایی است و با کمک همدیگر می‌توان شرایط مطلوبی در این شهرستان ایجاد کرد.

میرحیدری با اشاره به شرایط مناسب در حوزه پیشگیری از وقوع جرم در آستارا، خاطرنشان کرد: انتظار داریم با تدابیر شورای تامین و حضور فیزیکی نیروهای پلیس وقوع جرم در شهرستان از کاهش بیشتری برخوردار باشد.

وی بر ضرورت اجرای صحیح پایش تصویری در این شهرستان تأکید کرد و یادآور شد: با تجهیز پایش تصویری و تکمیل این حلقه‌ها نیروهای پلیس می‌توانند بیشتر به ماموریت‌های ذاتی خود بپردازد.

این مسؤول، با بیان اینکه اقدام‌های خوبی در راستای تقویت اعتبارات پلیس انجام شده است، اظهار کرد: امروز پلیس‌های تخصصی جمهوری اسلامی ایران الگویی برای تمام پلیس‌های منطقه‌ای و بین‌المللی محسوب می‌شود.

به گفته فرمانده انتظامی گیلان، با تجهیز ورودی و خروجی آستارا به دوربین‌های پلاک‌خوان می‌توان به‌راحتی و به صورت هوشمند و دقیق وضعیت شهرستان را مدیریت و کنترل کرد.

به گزارش فارس، در مراسم مذکور از تلاش‌های رحیم مهدی‌زاده قدردانی به عمل آمد و رسول عزیزی به عنوان فرمانده انتظامی آستارا معرفی شد.

انتهای پیام/84001/ب30نوشته شده در دوشنبه 22 شهریور 1395 ساعت 01:02 ق.ظ | آخرین ویرایش در دوشنبه 22 شهریور 1395 ساعت 01:06 ق.ظ