امام جمعه آستارا:

قرارداد FATF کمک به اهداف شوم آمریکا در ایران است

خبرگزاری فارس: قرارداد FATF کمک به اهداف شوم آمریکا در ایران است

امام جمعه آستارا با بیان اینکه قرارداد ننگین FATF کمک به اهداف شوم آمریکا در داخل کشور است، گفت: تحریم سپاه پاسداران و سپاه قدس خودتحریمی و خودزنی بوده و تضعیف توان نظامی کشور خیانت به آرمان‌های نظام است.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا امروز در خطبه‌های سیاسی‌ عبادی نماز جمعه این شهر اظهار کرد: ماه ذی‌الحجه ماه دعا و عبادت است.

وی با بیان اینکه از دعاها و نمازهای این ماه مبارک نباید غافل شد، افزود: توجه به مستحبات در کنار واجبات موجب تقویت ایمان و تقوا در انسان می‌شود.

امام جمعه آستارا با اشاره به سالروز شهادت امام محمد باقر(ع) گفت: این امام همام با مجاهدت‌های علمی خود جان تازه‌ای به اسلام و مذهب تشیع بخشید.

وی با اشاره به اینکه در آستانه روز عرفه و عید قربان قرار داریم، ادامه داد: در روز عید قربان مردم و خیران باید به فکر نیازمندان باشند.

حافظ‌نیا از عید قربان به عنوان بهترین روز برای احسان به نیازمندان یاد کرد و افزود: در چنین روزی باید توصیه‌های بهداشتی و شرعی را در هنگام ذبح حیوانات قربانی جدی گرفت و با کارشناسان شبکه دامپزشکی و بهداشت و درمان آستارا همکاری کرد.

وی به فاجعه یک سال پیش منا که منجر به شهادت حدود 7 هزار انسان بی‌گناه شده بود اشاره کرد و گفت: این کشتار بی‌رحمانه حجاج در منا از بی‌کفایتی و سوء‌مدیریتی شجره خبیثه رژیم منحوس آل‌سعود نشأت گرفته است.

خطیب جمعه آستارا حکام عربستان و رژیم آل‌سعود را مسؤول کشتار بی‌رحمانه حجاج در حادثه منا خواند و گفت: فاجعه منا در طول تاریخ اسلام در سرزمین عربستان که محل نزول وحی است، بی‌سابقه بود.

وی اضافه کرد: شواهد موجود نشان می‌دهد رژیم آل‌سعود در فاجعه منا کوتاهی کرده و دولت عربستان و حکومت آل‌سعود باید پاسخگوی افکار تمام مسلمانان جهان اسلام باشد.

حافظ‌نیا با اشاره به اینکه آل‌سعود کوتاهی‌، کم‌کاری‌ و شیطنت‌های خود را به پای کشورهای دیگر می‌نویسد، گفت: دولت، مجلس و قوه قضائیه باید در راستای احقاق حق به صورت جدی حادثه منا را مورد رسیدگی و پیگیری قرار دهد.

وی به قرارداد موسوم به FATF و حمایت‌های آمریکا از این جریان اشاره کرد و گفت: تعبیری که آمریکایی‌ها از تروریست ارائه داده‌اند با تعاریف مطرح شده در نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران تعارض دارد.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه از نگاه آمریکایی‌ها حزب‌الله لبنان، سپاه قدس و سپاه پاسداران در ردیف گروه‌های تروریستی قرار گرفته‌اند، متذکر شد: سپاه قدس و سپاه پاسداران عزت و آبروی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران محسوب می‌شوند و دنیا به وجود حزب‌الله لبنان افتخار می‌کند.

وی دشمن را زرنگ، بیدار و باهوش خواند و اظهار کرد: اقدام بانک سپه و ملت در تحریم سپاه پاسداران و سپاه قدس نوعی خودزنی و خودتحریمی محسوب می‌شود و این تحریم در راستای کمک به اهداف آمریکا در مرزهای ایران اسلامی است.

حافظ‌نیا قرارداد FATF را بدتر از قرارداد کاپیتولاسیون عنوان کرد و یادآور شد: دشمن برای مبارزه با جمهوری اسلامی ایران تحریم سپاه پاسداران و وزارت دفاع را در لیست تحریم‌های خود قرار داده و عده‌ای در داخل کشور به تحقق اهداف آمریکایی کمک می‌کنند.

وی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی خواست تا در اسرع وقت به موضوع مهم مذکور که با امینت ملی کشور سر و کار دارد ورود کنند و گفت: نمایندگان مجلس از وزرای اقتصاد و امور خارجه در این زمینه توضیح بخواهند.

امام جمعه آستارا با بیان اینکه در قرآن کریم بر ضرورت افزایش توان نظامی دولت‌ها بارها تأکید شده است، متذکر شد: تضعیف توان نظامی کشور خیانت به آرمان‌های نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش فارس، در پایان اقامه نماز جمعه نمازگزاران با راهپیمایی و سر دادن شعارهای «مرگ بر آل‌سعود»، «مرگ بر صهیونیسم» و «مرگ بر آمریکا» کشتار بی‌رحمانه حجاج در فاجعه منا را محکوم و خواستار محاکمه عاملان این جنایت شدند.

انتهای پیام/2300/ط40نوشته شده در جمعه 19 شهریور 1395 ساعت 10:40 ب.ظ | آخرین ویرایش در جمعه 19 شهریور 1395 ساعت 10:43 ب.ظ