سپاه نیوز:جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به خصومت دیرینه دشمنان با ایران، برگزاری کنگره ملی شهدا را پاسخی به هجمه‌های آن‌ها دانست.

 به گزارش سپاه نیوز ؛سردار سرتیپ پاسدارعلی فضلی، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین  در یازدهمین جلسه شورای مرکزی کنگره ملی شهدای دانشجو با گرامی‌داشت یاد و خاطره شهدای منا اظهار داشت: خصومت دشمنان با ایران، خصومتی دیرینه است و همچنان ادامه دارد.

وی برگزاری کنگره ملی شهدای دانشجو را مقابله با هجمه‌های دشمن دانست و ادامه داد: کنگره ارزشمندی شکل گرفت که تکرار دوباره آن خیر و برکت به همراه دارد.

سردار فضلی به برگزاری بازسازی واقعه غدیر خم توسط سازمان بسیج متسضعفین در چند سال گذشته اشاره کرد و گفت: با مشارکت بسیاری از افراد و به‌خصوص علما و همچنین انجام کارهای پژوهشی توانستیم واقعه غدیر خم را بازسازی کنیم. اولین بازآفرینی در چهارم آذر سال 89 در شهر مقدس قم  و در نزدیکی جمکران شکل گرفت. وی حضور 70 هزار نفری مردم در اولین اجرای بازسازی واقعه غدیر را چشمگیر دانست و بیان کرد: سال‌های بعد داوطلبان در اقشار مختلف بسیج برای اجرای این نمایش در 70 نقطه کشور اعلام آمادگی کردند. به ترتیب در سال‌های بعد این نمایش با تقاضا برای 100 نقطه و پس از آن 120 نقطه کشور به اجرا درآمد.

سردار فضلی تاکید کرد: اجرای این نمایش ارزشی به جایی رسید که در سال 95 برای 168 نقطه اعلام آمادگی برای اجرا داشته‌ایم ومیلیون‌ها نفر طی این چند سال توانستند بازسازی واقعه غدیر را ببینند.

گفتنی است، یازدهمین جلسه شورای کنگره ملی شهدای دانشجو با طرح‌ریزی برگزاری دور دوم کنگره در سال جاری با حضور اعضای شورای کنگره  در ساختمان شهید شهبازی سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد.

انتهای پیام/

نوشته شده در چهارشنبه 17 شهریور 1395 ساعت 11:07 ب.ظ | آخرین ویرایش در چهارشنبه 17 شهریور 1395 ساعت 11:12 ب.ظ