Image result for ‫عدم بصیرت مأمورین آمریکایی از واقعیت های ایران‬‎

عدم آگاهی مأمورین آمریکایی از واقعیت های ایران

© AFP 2016/ ATTA KENARE
گزارش و تحلیل
مارینا الشعلان

به نوشته نشریهThe Huffington Post ، مایکل فلینّ، رئیس اسبق سرویس نظامی آمریکا و مشاور کنونی دونالد ترامپ، کاندیدای ریاست جمهوری از حزب جمهوری خواه، مکرراً از روح الله خمینی، رهبر فقید ایران تقاضای نشر بیانیه و محکوم کردن عمل تروریستی در شهر فرانسوی نیس نموده است.


Image result for ‫عدم بصیرت مأمورین آمریکایی از واقعیت های ایران‬‎
© Sputnik/ Vitaly Podvitski
خمینی یا خامنه ای؟ هر دو یکی است
شب پنجشنبه، در مصاحبه با مِگین ماری کِلّی-برانت، مجری تلویزیون،  فلینّ در حین محکوم کردن عمل تروریستی در نیس اظهار کرد:

" میخواهم که امام، آقای خمینی در ایران نظر خود را در سخنرانی ابراز کند".

بعد از گذشته 12 ساعت، مشاور فلینّ بازهم از رهبر فقید ایران درخواست نظر کرده است. به طور خاص، روز جمعه، در برنامۀ Fox & Friends کانال تلویزیونی Foxnews مایکل فلینّ، مشاور دونالد ترامپ گفت:

"من از خمینی،رهبر ایران و پیشروان جهان مسلمین تقاضای محکوم این عمل تروریستی نمودم".


به نظر عماد آبشناس ،کارشناس دائم اسپوتنیک و سردبیر روزنامه "ایران پرِس"، سخن آقای فلینّ، دور از تعجب نبوده چون اولین دفعه نیست که از زبان مقامات آمریکایی چنین اظهارات پوچ و چرندی شنیده می شوند.
واقعاً،این بیانیه آنچنان خنده دار است که برای مأمور عالی رتبه آمریکایی که حتی مورد خنده و تمسخر مؤلفان نشریه آمریکای The Huffington Post شده، اصلاً قابل قبول نیست. نشریه The Huffington Post می نویسد:

"اشتباه و خطای فلینّ مورد درک و فهم بود اگر چنین اظهارات از زبان فرد بدون تجربه در بخش امنیت ملی شنیده می شد. ولی آقای مایکل فلینّ که زمانی رئیس یکی از بغرنجترین دستگاه سرویس در جهان بود به خود حق خبرگی می دهد که "کشورهای مستقل" را به عملی دعوت فرماید".
 عماد آبشناس همچنین موافق است که مشکل در عدم آگاهی و بصیرت بعضی مأمورین عالی رتبه آمریکایی نیست چون به هر حال هیچ کس از دقت مطلق تضمین نشده است. ولی با این حال که فلینّ و همکارانش پیوسته و دائم دچار چنین اشتباهات و خطاها شده اند می توان از روند ناخوشایند حرف زد.


نویسنده : عبدالمجید اورانوشته شده در یکشنبه 3 مرداد 1395 ساعت 07:08 ب.ظ | آخرین ویرایش در یکشنبه 3 مرداد 1395 ساعت 07:22 ب.ظ