مدیرعامل شرکت آبفای گیلان خبر داد

پیشرفت 50 درصدی طرح‌های فاضلاب 3 شهر گیلان

خبرگزاری فارس: پیشرفت 50 درصدی طرح‌های فاضلاب 3 شهر گیلان

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان از پیشرفت 50 درصدی اجرای طرح‌های فاضلاب در رشت، انزلی و لاهیجان خبر داد.

کاظم لطفی امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در رشت با بیان اینکه اجرای طرح‌های فاضلاب یکی از الزامات حفظ محیط زیست است، اظهار کرد: مهم‌ترین دغدغه مسؤولان اجرای طرح‌های فاضلاب در شهرهای گیلان است.

وی اجرای طرح فاضلاب در سه شهر گیلان را با بیش از 50 درصد عنوان کرد و گفت: طرح‌های فاضلاب در شهرهای رشت، انزلی و لاهیجان با پیشرفت خوبی در حال اجراست.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با بیان اینکه تا سه سال آینده فاضلاب سه شهر وارد تصفیه‌خانه می‌شود، تصریح کرد: فاضلاب‌های سه شهر یادشده از بستر شهر جمع‌آوری شده و به تصفیه‌خانه‌ها منتقل می‌شود.

وی از اجرای طرح فاضلاب در چند شهر دیگر گیلان خبر داد و ادامه داد: اجرای طرح فاضلاب در شهرهای آستارا، تالش، فومن، صومعه‌سرا، لنگرود، سیاهکل و آستانه‌اشرفیه در اولویت قرار دارد.

لطفی اعتبارات اجرای طرح فاضلاب شهرهای یادشده را از محل بانک توسعه اسلامی عنوان کرد و یادآور شد: بخشی از اعتبارات تصفیه‌خانه شهرهای مذکور گیلان با وام بانک‌های داخلی و خارجی و فایناس تأمین می‌شود.

وی احداث تصفیه‌خانه فاضلاب در شهرهای آستارا، تالش و سیاهکل به دلیل عدم برخورداری از شبکه فاضلاب سنتی را ضرورت دانست و متذکر شد: در این شهرها باید شبکه فاضلاب احداث شود.

مدیرعامل شرکت آبفای گیلان با اشاره به اینکه پنج شهر این استان برای احداث تصفیه‌خانه به سرمایه‌گذار بخش خصوصی معرفی می‌شود، خاطرنشان کرد: سرمایه‌گذاران را برای احداث تصفیه‌خانه به فراخوان دعوت کرده‌ایم.

وی پیگیری انتشار اوراق مشارکت برای اعتباربخشی از طرح‌های عمرانی آب و فاضلاب را از جمله برنامه‌های شرکت آبفای استان عنوان کرد.

انتهای پیام/2300/ی20/نوشته شده در جمعه 1 مرداد 1395 ساعت 04:46 ب.ظ | آخرین ویرایش در جمعه 1 مرداد 1395 ساعت 04:47 ب.ظ