امام جمعه آستارا:

دریافت حقوق‌های نجومی مسؤولان حرام و نامشروع است/ رابطه گرگ و میش آمریکا با ایران

خبرگزاری فارس: دریافت حقوق‌های نجومی مسؤولان حرام و نامشروع است/ رابطه گرگ و میش آمریکا با ایران

امام جمعه آستارا گفت: دریافت حقوق‌های نجومی مسؤولان دولت حرام و نامشروع بوده و باید در اسرع وقت به بیت‌المال بازگردانده شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از آستارا، حجت‌الاسلام کاظم حافظ‌نیا ظهر امروز در خطبه‌های عبادی‌ ‌سیاسی نماز جمعه این شهر با اشاره به حرام بودن ترک واجبات، اظهار کرد: انجام به موقع واجبات در اول وقت فضیلت بزرگی است.

وی با تصریح بر اینکه نمازهای پنج‌گانه باید به جماعت خوانده شود، افزود: حضور در مساجد نشانه تقوا، پرهیزکاری و خداترسی است.

خطیب جمعه آستارا با اشاره به فرارسیدن روز کارآفرینی و آموزش‌های فنی و حرفه‌ای، گفت: بحث فنی و حرفه‌ای و کسب مهارت‌آموزی برای جوانانی که به دنبال شغل هستند کمک قابل توجهی می‌کند.

وی ادامه داد: جوانان کشور با حضور در مراکز آموزش فنی و حرفه‌ای می‌توانند دوره‌های مهارت آموزشی را سپری کرده و در این اوضاع بیکاری و رکود یک شغل آزاد فنی برای خود پیدا کنند.

حافظ‌نیا با بیان اینکه سنگ‌اندازی و بهانه‌های واهی خانواده امر ازدواج جوانان را با مشکل مواجه کرده است، تصریح کرد: خانواده‌ها نباید در ازدواج جوانان از خود سخت‌گیری نشان دهند زیرا ازدواج یکی از واجبات دینی محسوب می‌شود.

وی به موضوع برجام و بدعهدی‌های اخیر آمریکا اشاره کرد و گفت: دولتمردان ایران و دنیا به این نتیجه رسیده‌اند که بر اساس منویات مقام معظم رهبری نمی‌توان به دولت آمریکا اعتماد کرد.

*رابطه گرگ و میش آمریکا با ایران

خطیب جمعه آستارا با بیان اینکه پس از گذشت زمان برجام به فرجام رسید و تنها توافق ظاهری  بین دولت ایران و آمریکا صورت گرفت، یادآور شد: از همان روزهای نخست آمریکایی‌ها با کارشکنی‌های خود نشان دادند که به وعده‌های خود پایبند نیستند.

وی با اشاره به اینکه دولت و ملت ایران در مذاکره با آمریکا هیچ نفعی نمی‌برد، متذکر شد: رابطه ما با آمریکا رابطه گرگ و میش است و نباید به وعده‌های پوشالی آمریکایی‌ها اعتماد کرد.

حافظ‌نیا با بیان اینکه برخی از مسؤولان نظام دستیابی به آمال و آرزوهای خود را در توافق با آمریکایی‌ها می‌دانند، اضافه کرد: دولت آمریکا با اصل نظام و انقلاب اسلامی مخالف است.

وی در ادامه به دریافت حقوق‌های نجومی مسؤولان دولت اشاره کرد و افزود: این پول‌های گرفته شده حرام و نامشروع بوده و باید در اسرع وقت به بیت‌المال باز گردانده شود.

امام جمعه آستارا ریشه این همه زیاده‌خواهی را تجمل و اشرافی‌گری مسؤولان نظام دانست و گفت: دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی به آرمان‌های انقلاب، شهدا، نظام و جمهوری اسلامی خیانت کرده‌اند.

وی یادآور شد: برخورد دولت و قوه قضائیه با دریافت‌کنندگان حقوق‌های نجومی باید جدی گرفته شود و عوامل و دست‌درازی به بیت‌المال از مناصب دولتی عزل و چهره خون‌خوار آنها به مردم نشان داده شود.

حافظ‌نیا بر بیداری مجامع بین‌المللی و اسلامی بر مسلمان کشی‌های اخیر تأکید کرد و گفت: مسلمان‌کشی و کشتار شیعیان کشمیر در نهایت سکوت مجامع بین‌المللی انجام شد.

وی با بیان اینکه مسلمان‌کشی‌های اخیر در یمن، سوریه، بحرین، نیجریه و هندوستان با چراغ سبز رژیم منحوس آل‌سعود در منطقه انجام می‌شود، یادآور شد: دولت هندوستان به عنوان عامل کشتار مسلمانان کشمیر باید دست از این قتل‌عام شیعیان بردارد.

انتهای پیام/2300/ی30/نوشته شده در جمعه 1 مرداد 1395 ساعت 04:34 ب.ظ | آخرین ویرایش در جمعه 1 مرداد 1395 ساعت 04:36 ب.ظ