امام جمعه اردبیل:

ترکیه به انزوای سیاسی رسیده است

خبرگزاری فارس: ترکیه به انزوای سیاسی رسیده است

امام جمعه اردبیل گفت: ترکیه با اقداماتی که طی دو سال اخیر در منطقه انجام داده به انزوای سیاسی رسیده و نتوانسته جایگاه بین‌المللی خود را حفظ کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل،دبیل این هفته شهر اردبیل با اشاره به اقدام ترکیه برای برقراری رابطه و توافق با اسرائیل اظهار کرد: دولت ترکیه از جهت سیاسی در عرصه‌های متعددی ناکام ماند و برای خروج از انزوا و جلب نظر اروپا و آمریکا و آیپک دست به این خیانت بزرگ زده است.

وی با اشاره به نظایر این خیانت‌ها به آرمان فلسطین و امت اسلامی در تاریخ قریب به 70 ساله اشغال فلسطین تصریح کرد: برای همین حضرت امام (ره) با اعلام روز قدس موضوع فلسطین را از میز مذاکره دولت‌های وابسته اسلامی برداشت و آن را مردمی ساخت.

امام جمعه اردبیل با اشاره به بندهای توافق مزبور آن را احیا بزرگ سیاسی و اقتصادی اسرائیل دانست و گفت: سهم و امتیاز ترکیه از آن فوق‌العاده ناچیز است و این توافق در واقع یک انتحار بزرگ سیاسی است.

 

عرب‌ها در مقابل رژیم صهیونیستی ذلیل‌تر شده‌اند

نماینده مردم اردبیل در مجلس خبرگان رهبری با یادآوری اهمیت روز قدس و نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به همین نام به عنوان شاهکار بی‌بدیل امام راحل افزود: این روز از شاهکارهای حضرت امام (ره) است و ایشان با این ابتکار موضوع فلسطین را مردمی کرده و از حد یک موضوع عربی اسرائیلی خارج کرد و آن را موضوع اسلامی و انسانی و اولویت اول معرفی کرد.

عاملی بیان کرد: با این اقدام حضرت امام (ره) اسرائیل به نهایت استیصال رسید و سال‌ها جهت مذاکره برای صلح با اعراب التماس کرد و در این اواخر با خیانت دولت‌های اسلامی این کشورهای عربی هستند که به دنبال اسرائیل برای مذاکره و صلح می‌دوند و اسرائیل اعتنا نمی‌کند و فعلاً با این خیانت موضوع فلسطین از اولویت اول اسرائیل و کشورهای اسلامی خارج شده است.

 

تصویب منطقه آزاد آزمون بزرگ برای نمایندگان اردبیل در مجلس

امام جمعه اردبیل از دولت و از مدیریت ارشد استان و نمایندگانی که موفق به اخذ قید دو فوریتی برای لایحه منطقه آزاد استان اردبیل شده‌اند، تشکر کرد و ادامه داد: در شرایط کنونی نمایندگان استان در مجلس باید با لابی‌گری تلاش کنند تا منطقه آزاد تجاری استان را به سرانجام برسانند چرا که این موضوع آزمون و محک مهم برای نشان دادن قدرت نمایندگان استان در مجلس است.

وی با قدردانی از پیگیری مسؤولان در پرداخت قسمتی از بها گندم زارعان و کشاورزان اضافه کرد: انتظار می‌رود بقیه این مبالغ نیز به حساب زارعان پرداخت شده و خسارت کشاورزان منطقه پارس‌آباد جبران شود.

عاملی با تشکر از پرداخت بخشی از طلب گندم و جوکاران استان از مسؤولان مربوطه خواست در پرداخت وجه کشاورزان تسریع کنند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان نماز عید فطر را از نقاط اصلی حساس و سرنوشت‌ساز اعمال ماه مبارک دانست و از اهالی خواست حتماً در این نماز شرکت کنند.

وی با پیش‌بینی سرازیر شدن انبوه مسافران در آخر ماه مبارک رمضان مثل سنوات قبل از مسؤولان و اهالی خواست با تمهیدات لازم و با سلوک و رفتار مناسب شأن استان از آنها پذیرایی کنند.

عاملی با تجلیل از اجتماع بزرگ شب‌های قدر از اهالی و از دست‌اندرکاران برگزاری این اجتماع بزرگ تشکر کرد.

 

قدردان تلاش‌های شهردار اردبیل در اجرای پروژه‌های زیرساختی هستیم

امام جمعه اردبیل با قدردانی از تلاش و همت شهرداری اردبیل در اجرای پروژه‌های زیربنایی گفت: بنده از طرف خود و اهالی شهر از تلاش شهردار اردبیل در اجرایی کردن طرح‌های گسترده عمرانی، فرهنگی و زیربنایی در آستانه ورود گردشگران به شهر اردبیل قدردانی می‌کنم.

عاملی با بیان اینکه ما بعد از ماه مبارک رمضان با سیل جمعیت حاضر در اردبیل، سرعین و دیگر شهرها به عنوان گردشگران داخلی و خارجی روبه‌رو می‌شویم، افزود: مسؤولان در قدم اول باید مقدمات پذیرایی شایسته از این میهمانان را فراهم کنند و در کنار آن مدنیت، فرهنگ و تاریخ این دیار را نشان دهند.

انتهای پیام/62001/بنوشته شده در جمعه 11 تیر 1395 ساعت 06:32 ب.ظ | آخرین ویرایش در جمعه 11 تیر 1395 ساعت 06:35 ب.ظ