حجت‌الاسلام سیدعلی خمینی:

بیانات ولی‌فقیه فصل‌الخطاب است و بعد از آن نباید جدال‌ها ادامه یابد

شناسه خبر: 1045807 سرویس: سیاسی
سید علی خمینی

یادگار امام‌خمینی(ره) با اشاره به اینکه اطاعت از ولایت‌فقیه اطاعت از پیامبر است گفت: بیانات ولی‌فقیه فصل‌الخطاب است و بعد از آن نباید جدال‌ها ادامه یابد.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری تسنیم به نقل از شبکه مجازی آستان، حجت‌الاسلام سیدعلى خمینى یادگار امام‌خمینی(ره)  در جمع کارکنانان بهشت زهرا(س) با اشاره به روایتى از امام هادی که می‌فرمایند "تمام دین، بازگشتش به تقوا، ورع و خداترسی است، تقوای الهی را پیشه کنید و این همان دینی است که ما داریم و از دوستدارانمان میخواهیم که داشته باشند" یکی از مهمترین تفاوتهای انسان متدین و بی دین را بازگشت او به همین موضوع دانست و گفت: مهم این است که در مقام عمل متقى باشیم و نسبت به دستوران شریعت ملتزم باشیم.

حجت‌الاسلام سیدعلى خمینى گفت: هنگامی که انسان متقی شد و تقوای الهی پیشه کرد به طور طبیعی اطمینان قلب نیز پیدا میکند و یکی از آثار تقوا و خداترسی این است که انسان اعتماد به نفس پیدا میکند ترس از کسی ندارد به دلیل اینکه میداند با کسی معامله میکند که فوق همه ی مخلوقات است.

وى ادامه داد: امام هادی میفرمایند : کسی که اطاعت خدا را میکند او نسبت به عصبانیت مخلوق ارزشی قائل نیست و اظهار میکند که من با خدا معامله کردم حال میخواهد مخلوق خوشحال شود یا ناراحت فرقی نمیکند، آنچیزی که مدنظر من است رضایت خالق است.

یادگار امام(ره) گفت: کسی که این نگاه را داشته باشد و بگوید من خدا را فقط مدنظر قرار میدهم، خداوند هم محبت او را در دل مخلوقین قرار می‌دهد.

حجت‌الاسلام سیدعلى خمینى با اشاره به روایت دیگرى از امام هادى گفت: کسی که خدا را عصیان کند و نسبت به خداوند تقوا نداشته باشد شاید خیال کند که مثلا کاری بکنم مردم راضی میشوند در صورتی که دست تقدیر الهی است که اگر کسی خداوند را راضی نکند خدا او را از چشم مردم می اندازد و محبوبیت او را در چشم مردم پائین میاورد.

وی ادامه داد: شما اگر بخاطر رضایت مردم کاری را انجام دهید و به خدا بی توجه باشید این نقض غرض است و همان هدفی که داشتید نیز برآورده نمی‌شود.

یادگار امام(ره) با اشاره به زندگى امام خمینى گفت: امام راحل ببینید چه کرد؟ نه دستگاه تبلیغاتی داشت، نه جوان بود که قدرتی داشته باشد چراکه امام زمانی که حرکت خود را شروع کرد بالغ بر 60 سال سن داشت، تازه انقلابش را شروع کرد تا قبل از آن مردم اقصی نقاط ایران کسی را به عنوان حاج آقا روح الله نمی شناختند.

وى افزود: برای امام چه اتفاقی می افتد که در برهه ی کوتاهی عشق به خمینی در تمام کشور شعله ور میشود؟ شما اگر در روستاهای دوردست می رفتید می دید انقلاب جریان دارد و عامل موفقیت انقلاب ما هم همین مساله ی عشق به امام بود و اینکه ما کورانهای مختلفی را توانستیم رد کنیم به خاطر عشق به اسلام و انقلاب و امام بود.

حجت‌الاسلام سیدعلى خمینى عامل محبوبیت امام را تقواى الهى دانست و گفت: نکته این است که او فقط برای خدا قدم برداشت و خدا نیز محبت او را در دل مردم قرار داد.

یادگار امام(ره) گفت: ممکن است در یک برهه‌ای رغبتی نسبت به کسى وجود داشته باشد اما اگر انسان در پیش خود و خدای خود تقواى الهی را پیشه نکند و خداترسی نداشته باشد هم آخرتش را خراب کرده هم دنیایش را خراب کرده و به نتیجه نمیرسد.

 

نوشته شده در دوشنبه 23 فروردین 1395 ساعت 06:03 ب.ظ | آخرین ویرایش در دوشنبه 23 فروردین 1395 ساعت 06:06 ب.ظ